IALIC - Regions and Identities

„Regions and Identities” nemzetközi konferencia (2007. november 30-december 2.)

A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar szervezésében kerül megrendezésre az IALIC (International Association of Languages and Intercultural Communication) 8. éves konferenciája. Az előző konferenciák rendezői Nyugat-Európában található egyetemek voltak (Passau, Linz, Brüsszel, Lancaster, London) és idén először kapta meg a rendezési jogot Közép-Kelet Európában levő egyetem.

A konferenciák fókuszában az interkulturális dialógus van: különböző tudományterületekről érkező szakemberek elemzik a témát, amely a tágan értelmezett kultúra minden aspektusát érinti. Az ezévi konferencia jelentőségét emeli, hogy 2008 az „Interkulturális Dialógus” éve az EU javaslata alapján. Konferenciánk ennek a nyitánya lesz. A főtéma: Régiók és identitás: nyelvészek, kulturantropológusok, közgazdászok, régiókutatók és nemzetközi emberjogi szervezetek képviselői tartanak előadásokat Ausztriából, Belgiumból, Bulgáriából, az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, Finnországból, Franciaországból, Izraelből, Japánból, Kanadából, Németországból, Nigériából, Olaszországból, Portugáliából, Spanyolországból és természetesen Magyarországról.

A plenáris előadások
Anssi Paasi (Oului Egyetem, Finnország): Regions and spatial identities in a ‘world of flows’

Szépe György (Pécsi Tudományegyetem): The communicative and symbolic role of language in group identity

Plamen Makariev (Szófiai Egyetem, Bulgária): Essentialist and constructionist approaches to identity
Hajdú Zoltán (MTA RKK Dunántúli Tudományos Intézet): Political-territorial formations and identities

Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar Eseménynaptára

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) 2017. július 23. - 2017. július 30.
Nyári ügyeleti rend 2017. július 27. 00:00 - 2017. augusztus 20. 23:00
Munkaszüneti nap 2017. augusztus 20. 00:00 - 23:55
Bejelentkezés a 2017/18. tanév I. félévére 2017. augusztus 23. 06:00 - 2017. szeptember 2. 23:00