IALIC - Regions and Identities

„Regions and Identities” nemzetközi konferencia (2007. november 30-december 2.)

A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar szervezésében kerül megrendezésre az IALIC (International Association of Languages and Intercultural Communication) 8. éves konferenciája. Az előző konferenciák rendezői Nyugat-Európában található egyetemek voltak (Passau, Linz, Brüsszel, Lancaster, London) és idén először kapta meg a rendezési jogot Közép-Kelet Európában levő egyetem.

A konferenciák fókuszában az interkulturális dialógus van: különböző tudományterületekről érkező szakemberek elemzik a témát, amely a tágan értelmezett kultúra minden aspektusát érinti. Az ezévi konferencia jelentőségét emeli, hogy 2008 az „Interkulturális Dialógus” éve az EU javaslata alapján. Konferenciánk ennek a nyitánya lesz. A főtéma: Régiók és identitás: nyelvészek, kulturantropológusok, közgazdászok, régiókutatók és nemzetközi emberjogi szervezetek képviselői tartanak előadásokat Ausztriából, Belgiumból, Bulgáriából, az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, Finnországból, Franciaországból, Izraelből, Japánból, Kanadából, Németországból, Nigériából, Olaszországból, Portugáliából, Spanyolországból és természetesen Magyarországról.

A plenáris előadások
Anssi Paasi (Oului Egyetem, Finnország): Regions and spatial identities in a ‘world of flows’

Szépe György (Pécsi Tudományegyetem): The communicative and symbolic role of language in group identity

Plamen Makariev (Szófiai Egyetem, Bulgária): Essentialist and constructionist approaches to identity
Hajdú Zoltán (MTA RKK Dunántúli Tudományos Intézet): Political-territorial formations and identities

Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar Eseménynaptára

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
MÉK Ünnepi Szenátusi Ülés 2018. október 25. 10:00 - 11:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00