MEGHÍVÓ BUDAPEST EURASIA FORUM 2022

maxresdefault.jpg

Napjaink megatrendjei és komplex kihívásai újfajta gondolkodás és szorosabb nemzetközi együttműködést követelnek meg.

Ennek jegyében a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2022. szeptember 19-20-án immár negyedik alkalommal rendezi meg a Budapest Eurasia Forumot, ezúttal hibrid formában. A konferencia címe idén „Fenntartható növekedés és együttműködés – Hogyan nyerjük meg a 21. századot?”, előadói pedig Európa és Ázsia különböző részeiből érkeznek, hogy megvitassák a gazdaság, a pénzügyek, a geopolitika, a technológia és az oktatás legaktuálisabb témáit.

Az ünnepélyes nyitórendezvény és a hat tematikus panel keretében a következő kérdések kerülnek terítékre:

• Hogyan emelkedhetnek fel új pénzügyi központok Eurázsiában?
  • A globalizáció vagy a regionalizáció-e a markánsabb trend a mai geopolitikai színtéren?
  • Hogyan támogathatja a körforgásos gazdaság a versenyképességet?
  • Melyek a sikeres export- és tőkekihelyezési stratégiák a mai eurázsiai piacokon?
  • Hogyan járulnak hozzá a megaregionális integrációk és a multilaterális egyezmények a versenyképességhez?
  • Mi az emberek közötti kapcsolatok szerepe napjaink átalakuló világában?

A Budapest Eurasia Forum Európában egyedülálló jegybanki rendezvény, amely nemcsak a gazdasági-társadalmi élet változatos szegmenseit sorakoztatja fel, hanem ázsiai és európai szaktekintélyek, üzleti és gazdaságpolitikai döntéshozók széles körét ülteti egy asztalhoz. Ezzel hozzájárul Magyarország közép‑európai stratégiai szerepének erősítéséhez, valamint a nemzetközi tapasztalatcsere és párbeszéd előmozdításához. Az eddigi törekvések sikerét mutatja, hogy a Fórum körül szerveződő partnerségek egyre több tudásmegosztó találkozóban, közös publikációban és kutatási kezdeményezésben öltenek testet.

A konferencia idén több mint 40 előadót vonultat fel 15 országból. Köztük van Ausztria, Dél-Korea, az Egyesült Arab Emírségek, az Egyesült Királyság, Írország, Kazahsztán, Kína, Magyarország, Olaszország, Pakisztán, Svájc, Szingapúr, Thaiföld, Törökország és az USA.

A Fórum kiemelt felszólalói:

• Matolcsy György, az MNB elnöke
  • Sethaput Suthiwartnarueput, a Bank of Thailand elnöke
  • Jun ZHU, a Silk Road Fund elnöke
  • Eng Chye TAN, a National University of Singapore rektora
  • Simon TAY, a Singapore Institute of International Affairs elnöke
  • Jeffrey D. SACHS, egyetemi professzor, a Columbia University Fenntartható Fejlődés Központjának igazgatója
  • Raekwon CHUNG, Nobel-békedíjas professzor, a Ban Ki-moon Foundation for a Better Future igazgatója
  • Shamshad AKHTAR, a State Bank of Pakistan volt elnöke, Pakisztán korábbi pénzügyminisztere
  • Ali HASSAN, a Dubai International Financial Centre Európáért és Észak-Amerikáért felelős főképviselője
  • Patrick LAU, a Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) ügyvezetőigazgató-helyettese
  • Byung-il CHOI, a Korea Foundation for Advanced Studies (KFAS) elnöke
  • Arturo BRIS, az IMD World Competitiveness Center igazgatója
  • Michael MAINELLI, a Z/Yen Group Ltd. igazgatója.

A megerősített előadók teljes listája elérhető a www.mnb.hu/eurasia/speakers webhelyen.

Az eseményt élőben közvetítjük a Fórum honlapján, valamint YouTube-csatornánkon és a Zoom alkalmazásban is. Az online közvetítés előzetes regisztráció nélkül követhető.

Amennyiben a Fórum helyszínén (MNB Budai Központ, 1013 Budapest, Krisztina krt. 55.) szeretne közönségünkhöz csatlakozni, kérjük, regisztráljon a hivatalos meghívó e-mailben kiküldött link segítségével, vagy annak hiányában jelezze részvételi szándékát elektronikus levelezési címünkön (eurasiaforum@mnb.hu).

Reméljük, hogy a rendezvény felkeltette az érdeklődését és Önt is a közönségünk soraiban üdvözölhetjük.

Üdvözlettel,

a Budapest Eurasia Forum Szervezőbizottsága

Letölthető meghívó

QR kód