Nemzetközi kapcsolatépítés: A Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium és a Purdue Egyetem között

kautz-gyula-szakkollegium-kgk.webp

A Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium küldetésének egyik fontos eleme, hogy tagjainak ne csak a hazai, hanem a nemzetközi környezetben is megmutassa azokat a lehetőségeket, amelyek hozzájárulhatnak szakmai fejlődésükhöz és széleskörű látókörük kialakításához. Ennek szellemében különösen nagy örömünkre szolgált, hogy 2024. november 5-én a Széll Kálmán Adattudományi Szakkollégiummal közösen lehetőségünk nyílt egy online találkozón részt venni, ahol bemutathattuk Győr városát, a Széchenyi István Egyetemet és  szakkollégiumunk tevékenységét az Egyesült Államokban található, Purdue Egyetem Daniels School of Business-en működő Business Analytics and Information Management Student Association (BAIMSA) hallgatói képviselőinek. A találkozó remek alkalmat nyújtott arra, hogy közvetlenül megismerhessünk egy Amerikában működő hallgatói szervezetet. Emellett a kapcsolatépítés lehetőségét kínálta a Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium tagjainak, hogy a jövőben még inkább kiteljesíthessük nemzetközi együttműködéseinket.

A Purdue Egyetem Daniels School of Business-én működő BAIMSA egy olyan amerikai szakkollégium, amely az üzleti analitika és információmenedzsment iránt érdeklődő hallgatókat fogja össze. Az amerikai szakkollégium célja, hogy a tagokat felkészítse a modern digitális és adatelemzési kihívásokra, illetve fejlessze azokat a készségeket, amelyek révén hatékonyan képesek lesznek vállalati környezetben helytállni. A BAIMSA tagjai olyan szakmai gyakorlatokon és projektekben vesznek részt, amelyek során szoros kapcsolatot építhetnek ki az iparági szereplőkkel, ezzel is elősegítve a gyakorlati tudás megszerzését.

Az együttműködések és a kulturális tapasztalatcserék kiemelten fontos szerepet játszhatnak a Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium fejlődésében és tagjaink nemzetközi kapcsolatrendszerének bővítésében. Ahogy haladunk előre, célunk, hogy további ilyen lehetőségeket biztosítsunk tagjainknak, mivel hisszük, hogy egy nyitott, sokszínű és nemzetközileg is kapcsolódó közösség nemcsak a hallgatók egyéni fejlődését szolgálja, hanem hosszú távon a magyar felsőoktatás versenyképességét is erősíti a globális térben.