Történetünk
A Széchenyi István Egyetemen a gazdasági képzés története 1990-ben kezdődött az üzemgazdász szak megalapításával, majd 1992-től elindult a közgazdászképzés gazdálkodási főiskolai szakon. A képzések irányítását kezdetben a Közgazdasági Intézet látta el, amelyet 1993-tól a Közgazdasági Fakultás vett át. A gazdálkodási szakos közgazdász képzés tartalmi és szervezeti kereteinek kidolgozása dr. Kupcsik József professzor vezetésével kezdődött el. Az egyetemi szintű közgazdász képzés programját 1996-tól dr. Veress József professzor dolgozta ki, ennek köszönhetően 1998. szeptember 1-jén indult el az első egyetemi szintű gazdálkodási szak kiegészítő képzésként, melyet 2001. őszétől nappali tagozaton is meghirdettek.
2002. január 1-jén a Széchenyi István Főiskola egyetemi rangot kapott, melynek következtében két kar, a Műszaki Tudományi Kar, valamint a Jog- és Gazdaságtudományi Kar alakultak meg. A Kar dékánja dr. Rechnitzer János lett. Vezetése alatt számos alap- és mesterszak, valamint a Doktori Iskola akkreditálása, továbbá a Kar önállósodása is megvalósult. 2004-ben a Kar mellett indult el a multidiszciplináris társadalomtudományi doktori képzés „Gazdaság, jog, regionalitás és társadalom az integrálódó Közép-Európában” címmel, amely 2008-tól Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola néven folytatta működését. A magyar nyelvű képzés mellett az angol nyelvű oktatás is elkezdődött 2016-tól a SZEEDSM program keretében. A Kar 2008-ban három mesterszakot indított, majd 2009-ben és 2010-ben további két szakot, amelyeket mind nappali, mind levelező tagozaton kínált. A Marketing szakon 2010-től angol nyelvű képzés is elérhetővé vált. 2007. január 1-jén a Jog- és Gazdaságtudományi Kar két karrá vált szét.
Dr. Józsa László professzor vezetése alatt, 2009. és 2013. között számos posztgraduális képzés és felsőfokú szakképzés indult el, amelyek jelentős mértékben növelték a hallgatói és az oktatói létszámot. A Doktori Iskola eredményessége révén több oktató doktori címet szerzett, javítva ezzel az oktatói mutatókat és előkelő helyre juttatva a Kart az országos rangsorokban. Emellett tovább folytatódtak a kari konferenciasorozatok, nemzetközi konferenciákon vettek részt oktatóink, lehetőséget kapva a nemzetközi kapcsolatok építésére és a legújabb kutatási irányok megismerésére. A Kar szervezeti felépítése is átalakításra került, valamint ezen időszakban számos új kutató és oktató csatlakozott, pályakezdők és tapasztalt szakemberek egyaránt, amely mind pozitívan befolyásolta a Kar tudományos és oktatási színvonalát.
2013. és 2022. között dr. Papp Ilona töltötte be a dékáni pozíciót. Sikeresen megtörtént az összes szak akkreditációja, emellett új szakok is indultak, többek között az MBA kurzus kooperációban az Audi Hungaria Zrt-vel. Magas szinten stabilizálódott a hallgatók létszáma, ezen időszak alatt vált a Kar az Egyetem második legnagyobb karává. Nemcsak az angol nyelvű képzések száma gyarapodott, hanem a Kar az angol nyelvű képzések zászlóshajójává is vált. Ebben az időszakban a vállalati kapcsolatok száma is folyamatosan növekedett, valamint a Kar átköltözött új helyére, a Management Campus épületébe.
2022-től dr. Csicsmann László irányította a Kart. Fokozott ütemben zajlott az AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) akkreditáció folyamata, továbbá ezen időszak alatt kapta meg a Business Administration and Management BSc képzés a ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) akkreditációt.
2023. szeptemberétől dr. Remsei Sándor vette át a dékáni tisztséget. 2024. őszétől angol nyelven indítjuk programját, az International Business Economics BSc képzésünket. Az előttünk álló időszak központi elemét a nemzetköziesítési stratégia teljes körű kiépítése alkotja.